Naše ciele

Spomienky, ktoré nevyhasnú

Každý máme svoj jedinečný životný príbeh. Sú ľudia, čo prežili vojnu, sú ľudia, čo vybudovali pre svoju rodinu pevné zázemie a sú ľudia, ktorí za svoj život pomohli nespočetnému množstvu ľudí. Bohužiaľ, pokiaľ nie ste Leonardo Da Vinci, Albert Einstein alebo Steve Jobs, tak je veľmi pravdepodobné, že sa Váš životný odkaz časom stratí. Tri generácie po Vás si Vás už Vaši príbuzní nebudú pamätať, Vaše príbehy budú skreslené a odkaz sa časom vytratí. My v RememberMe chceme tomuto zabrániť. Vyrozprávajte príbeh svojich blízkych zosnulých a nechajte ich vďaka QR spomienke na náhrobnom kameni žiť večne.

spomienky
spomienky
Zatraktívniť cintoríny pre mladých

Svet sa vyvíja, dnes už má takmer každý smartfóny a tak je čas zmodernizovať aj naše cintoríny. Mladí ľudia častokrát neradi chodia na cintorín. Veľakrát to berú ako psiu povinnosť prísť, spomenúť si, pomodliť sa a odísť bez emócii domov. V dnešnej dobe obsahujú náhrobné kamene iba veľmi obmedzené informácie o zosnulom. Chceme poskytnúť pozostalým hlbší emocionálny zážitok, taký, ktorý v nich vzbudí nostalgiu, vďačnosť a pomôže im nezabudnúť na svoje korene, na to, kto sú.

Odkaz budúcim generáciám

Naučme budúce generácie ctiť si svojich predkov. Chceme, aby mali dnešné deti väčší rešpekt voči starším osobám a samozrejme aj voči rodinným zosnulým. Rešpekt, uznanie a pochopenie. To sú tri kľúčové veci, ktoré dnešným deťom chýbajú. Vyrozprávaním príbehov o ich predkoch môžeme zmeniť to, ako deti vnímajú starých ľudí. Veríme, že aj vďaka RememberMe budú ohľaduplnejšie a starých ľudí si budú vážiť.

spomienky
spomienky
Nebáť sa smrti

Smrť je prirodzeným kolobehom života. Najskôr nás zasiahne smútok, no po čase v nás zostanú spomienky, pri ktorých sa môžeme smiať, nielen plakať. Veľa ľudí má problém vyrovnať sa so smrťou blízkeho. My v RememberMe chceme poskytnúť podporu týmto ľuďom a pomôcť im prejsť cez to náročné životné obdobie.

Žiť svoj život naplno

Žijeme v 21. storočí a istotne sa zhodneme na tom, že dnešná doba je príliš rýchla. Človek sa narodí, ide do školy, prežije prvé lásky, doštuduje, zamestná sa a celý život sa naháňa za úspechom a uznaním. Bohužiaľ, až príliš často sa stáva, že ľudia odsunú svoje záľuby a ciele na posledné miesto a až na smrteľnej posteli si uvedomia, koľko toho za svoj život chceli stihnúť, no nestihli... či už kvôli práci alebo strachu. My v RememberMe chceme podporiť ľudí v plnení ich snov. Spíšte si svoj „Bucket list“ (prekl. „zoznam prianí“) a sľúbte si, že každý rok splníte aspoň jednu z vecí, ktorú ste tam uviedli. Váš život potom naberie úplne iné obrátky. To Vám sľubujem.

spomienky